Prawomocna wygrana z PKO BP S.A. w sprawie frankowej

Z przyjemnością informuję, że w dniu 4.12.2023 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie w składzie: SSA Beata Kozłowska wydał w sprawie I ACa 1260/22 wyrok, w którym:

  • utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w zakresie ustalenia nieważności umowy Nordea Bank S.A. z 2007 roku (kredyt denominowany w CHF);
  • utrzymał zasądzenie przez Sąd Okręgowy w Warszawie zwrotu wszystkich spłat, jednak z uwzględnieniem zarzutu zatrzymania.

W tej sprawie oprócz apelacji banku złożona została również apelacja z naszej strony. Skarżyliśmy w niej uwzględniony przez Sąd Okręgowy w Warszawie (naszym zdaniem niesłusznie) zarzut zatrzymania. Sąd Apelacyjny w tym składzie jednak nie podzielił naszej argumentacji i zarzut ten utrzymał.

Jednocześnie jednak jest to kolejny skład Sądu Apelacyjnego, który nie widzi możliwości utrzymania umowy kredytu w mocy, pomimo powoływania się przez Bank na trzy wrześniowe wyroki SN o treści całkowicie przeciwnej do linii orzeczniczej SN i TSUE.

Wyrok jest ogromnym sukcesem. Klienci nie są już obciążeni kredytem, nie muszą płacić kolejnej raty i mogą wykreślić hipotekę.

Klientom oczywiście serdecznie gratuluję!

Kolejna prawomocna wygrana z mBank S.A. w sprawie frankowej.

Wyrokiem z dnia 17.04.2024 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie, w składzie SSA Grażyna Kramarska, w sprawie VI ACa 23/23 wydał…
SZCZEGÓŁY

Wygrana z Bankiem Pekao S.A. w sprawie kredytu dawnego BPH S.A.

Wyrokiem z dnia 16.04.2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie IV Wydział Cywilny w składzie: SSO Joanna Radzyńska-Głowacka, w sprawie IV…
SZCZEGÓŁY

Wygrana z mBank S.A. w sprawie spłaconego kredytu.

Z radością informuję, że wyrokiem z dnia 27.03.2024 r. Sąd Okręgowy w Warszawie w składzie SSO Edyta Sornat-Unisk w sprawie…
SZCZEGÓŁY
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych