Prawomocna wygrana z Getin Noble Bank S.A.

W dniu 02.03.2022 r. wyrokiem Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie VI ACa 416/20 w składzie SSA Tomasz Pałdyna oddalił apelację Getin Noble Bank S.A. od korzystnego dla mojej Klientki wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 06.02.2020 (XXV C 1046/17) w zakresie ustalenia nieważności umowy kredytu, jednakże uwzględnił podniesiony przez bank zarzut potrącenia.

Sprawa była skomplikowana i wielowątkowa. Bank próbował kwestionować status konsumenta po stronie mojej Klientki, jednakże Sąd Apelacyjny podzielił zapatrywania Sądu Okręgowego w tym zakresie twierdząc, że jeśli osoba fizyczna zawiera umowę kredytu na cele mieszkaniowe z instytucją finansową, to ma status konsumenta nawet jeśli część środków spożytkuje na inne cele.

Tym samym umowa kredytu jest prawomocnie nieważna, klientka jest wolna od kredytu, można wykreślić hipotekę, zaś bank nie jest zobowiązany do zwrotu klientce rat, albowiem udostępniony jej kapitał był wyższy niż dokonane spłaty.

Ponieważ pozew został złożony w lutym 2017, w mojej ocenie rozstrzygnięcie w tym zakresie jest nieprawidłowe. Zarzut potrącenia został bowiem przez bank podniesiony dopiero przed rozprawą apelacyjną ( w styczniu 2022 r.) co oznacza, że roszczenie banku uległo już przedawnieniu w terminie 3 lat od daty wniesienia pozwu, tj. z końcem 2020 roku. Niewykluczone, że w tym zakresie będziemy składały skargę kasacyjną.

Klientce gratuluję!

 

Wygrana z Deutsche Bank S.A. w sprawie frankowej. 

W dniu 17.03.2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie w składzie: SSO Krzysztof Tarapata, wydał wyrok w sprawie XXIV C 573/19,…
SZCZEGÓŁY

Kolejna wygrana z Bank Millennium S.A. w sprawie frankowej.

Z satysfakcją informuję, że wyrokiem z dnia 9.03.2023 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w składzie SSR Jakub Kowalczyk, w…
SZCZEGÓŁY

Zabezpieczenie w sprawie przeciwko BNP Paribas Bank Polska S.A.

Z radością informuję, o kolejnym sukcesie moich Klientów. Postanowieniem z dnia 6.02.2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie w składzie SSO…
SZCZEGÓŁY
Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych